Temat energii drzew jest bardzo obszerny gdyż są różne gatunki drzew o różnych właściwościach energetycznych, które ulegają zmianą w zależności od otoczenia i pory roku. Sugerowane właściwości lecznicze drzew serwowane w różnych publikacjach mają charakter autosugestii a nie działania konkretnych rodzajów energii. Żeby mówić o działaniu zdrowotnym drzew należy dokładnie poznać ich stronę energetyczną. Najogólniej cechy energetyczne drzew można scharakteryzować;

1)               Gatunki drzew różnią się polaryzacją pni. Dąb, modrzew, topól itd. mają polaryzację ujemną, brzoza, buk, lipa, jabłoń itd. mają polaryzację dodatnią.

2)               Każdy gatunek ma charakterystyczny dominujący rodzaj energii. Buk ma kolor radiestezyjny biały a grab kolor niebieski. Drzewa te na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić gdyż posiadają podobne liście a kora pni drew jest gładka o podobnym odcieniu.

3)               Pień drzewa posiada zasięg promieniowania od kilkunastu centymetrów do ponad metra. Średniej grubości drzewo promieniuje na odległość około 60cm. Spotkany dąb o obwodzie pnia 3,7m miał zasięg promieniowania 1,3m.

4)               Drzewa mają natężenie energii zmienne, zależne od pory roku. Sosna latem w sierpniu ma 85 000 jednostek Bovisa, zimą w styczniu około 7 000 jednostek. Natężenie energii jest zależne od krążenia soków w drzewie.

5)               Drzewa w okresie szczytowym mają energię wyższą od przeciętnego człowieka i waha się w przedziale od 40 000 do 120 000 jednostek Bovisa.

6)               Drzew rosnące na ciekach wodnych, w zasięgu wzajemnego promieniowania (różne gatunki) zmieniają swoją energię.

7)               Wielkość drzewa nie wpływa na rodzaj i natężenie energii, zmienia się jedynie zasięg oddziaływania.

Uwagi do korzystania z energii drzew.

1)            Unikaj drzew o polaryzacji ujemnej gdyż powodują spadek energii w organizmie.

2)            Oprzyj się plecami bądź przytul się piersią do pnia, im dalej od drzewa tym energia mniejsza.

3)            Każde drzewo bez względu na polaryzację oczyszcza aurę z negatywnych energii.

4)            Bioenergoterapeuci i osoby o wysokiej energii nie naenergetyzują się przy drzewach, oczyszczą jedynie swoją aurę.

5)            Warunkiem pobrania energii jest wyciszenie umysłu i świadome zanurzenie się w pole energetyczne drzewa.

Uwagi końcowe.

Autosugestia jest wspaniałym narzędziem kreowania swojego zdrowia i życia. Jeżeli ktoś uważa, że dane drzewo przyniesie mu rozwiązanie problemów życiowych, to tak będzie się działo, mamy tutaj do czynienia nie z energią drzew, lecz z programowaniem własnej podświadomości.

Drzewa decydują o naszym życiu dając leki, pożywienie, ciepło i materiały do wygodnego życia, a zatem dbajmy o nie.